„Duże sprawy” w Oławie

Do skrzynki mailowej wpadła mi wiadomość od pani Magdaleny Filuby z Oławy.

Wiadomość absolutnie wyjątkowa.

Przeczytajcie sami:

 

„[…] jestem nauczycielką w szkole podstawowej nr 1 im Bolesława Chrobrego w Oławie. Uczę w klasie 1 sześcio- i i siedmiolatki.
Dotarła do mnie książka „Duże sprawy w małych głowach”, […] zachwyt mojej osobistej ośmioletniej córki zainspirował mnie do przeczytania jej moim uczniom. Stąd zorganizowałam dla pierwszaków warsztaty w oparciu o książkę.
W trakcie tychże warsztatów poznawaliśmy każdego bohatera książki, analizowaliśmy sposób w jaki oni postrzegają świat, na jakie ograniczają trafiają. Ćwiczyliśmy i bawiliśmy się. Temat trudny, obawiałam się reakcji dzieci, ale byłam miło zaskoczona po rożnych ćwiczeniach, przeczytanych fragmentach książki moi uczniowie operowali imionami bohaterów książki jakby oni byli z nami tu w sali. Naprawdę niesamowite uczucia u wychowawcy, gdy uczniowie sypią pomysłami jak z rękawa jak się bawić z Zosią, jak zaplanować wycieczkę Leosiowi, czy co można zrobić razem z Kaludią – ŁAŁ.
Po wspólnej pracy ustawiła się kolejka do czytania książki. Dlatego książka rozpoczęła wędrówkę.
W środku książki umieściłam kartkę z tabelką, każdy kto ją przeczyta – dziecko a także rodzic, wpisuje się do tabelki. Chcę aby książką dotarła do jak największej liczby osób.
ŚWIETNA KSIĄŻKA, SUPER POMYSŁ NA JEJ NAPISANIE.
DZIĘKUJĘ – za inspiracje do pracy z dziećmi na tematy niepełnosprawności dzieci.
Pozdrawiam i załączam zdjęcia, które są relacją z naszych warsztatów.”

 

DSC_3756

DSC_3804

 

DSC_3796

DSC_3786

DSC_3783

 

DSC_3770

DSC_3765

DSC_3764

DSC_3760

DSC_3758

****

Tak właśnie miała żyć ta książka!

Dzieciaki, jesteście wielkie!!!

Pani Magdo, Pani także! 🙂