Autorka książki

Agnieszka Kossowska

Prywatnie mama niepełnosprawnego Franka i Natalii, żona fajnego człowieka i odpowiedzialnego ojca, blogerka (Dzielny Franek), zawodowo germanistka, doktor nauk humanistycznych, językoznawca, wykładowca Politechniki Opolskiej.

To doświadczenia związane z byciem mamą dziecka niepełnosprawnego

oraz godziny rozmów z innymi rodzicami i dziećmi sprawiły, że podjęła się napisania tej książki.

Konsultacja merytoryczna

Monika Majszczyk – psycholog, logopeda, konsultacja rozdziałów: Autyzm, Niepełnosprawność sensoryczna, Niepełnosprawność ruchowa, Niepełnosprawność intelektualna.

Radosław Rogoziński – ergoterapeuta, terapeuta SI, konsultacja rozdziałów: Autyzm, Niepełnosprawność sensoryczna, Niepełnosprawność ruchowa, Niepełnosprawność intelektualna, Wcześniactwo i epilepsja.

Rozdział o dzieciach niedosłyszących i głuchych konsultowała p. Ewelina Kapłon z Polskiego Związku Głuchych w Opolu i Bartosz Wilimborek z Instytutu Głuchoniemych w Warszawie.

Rozdział o wcześniactwie i epilepsji konsultowały lek. med. Mariola Rudzka-Dybała, specjalista neurologii dziecięcej i lek. med. Dorota Korycińska-Chaaban, specjalista pediatra.

Graficy i ilustratorzy

Anna Kloza-Rozwadowska

Od 2005 jest absolwentką wydziału malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Maluje, rysuje, projektuje ilustracje wykorzystując przy tym tradycyjne techniki malarskie i rysunkowe oraz eksperymentuje z użyciem mediów charakterystycznych np. dla techniki ikonograficznej lub kaligrafii japońskiej.
W ręku ma zawsze pędzel, piórko lub scyzoryk (wymogi techniki malarskiej), w oku migawkę do zatrzymywania inspirujących obrazów, a głowę trzyma wysoko między chmurami, aby móc spoglądać na ziemskie sprawy z trochę innej perspektywy ;-).

W projekcie wykonała ilustracje do rozdziału o niepełnosprawności intelektualnej oraz projekt okładki książki.

Jacek Ambrożewski

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym i ilustracją. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. konkursu Illustration Startup 2012, Konkursu Książki Dziecięcej im. H. Skrobiszewskiej, czy konkursu Projekt Roku organizowanej przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

Szaweł Płóciennik

Twórca powieści graficznych („Sprane Dżinsy i Sztama”, „Moja Terapia”, „Naleśniki Z Jagodami”, „Pinki” Z zamiłowania jest kompozytorem i muzykiem w zespołach Miood oraz Apacze Z Wolnej Woli. W projekcie wykonał ilustracje do rozdziału o autyzmie. (Portret narysował: Piotr Rosner)

Amelia Markiewicz

Absolwentka matematyki UW, od ukończenia studiów zajmuje się jednym z jej aspektów – grafiką komputerową. Miesza ją z rękodziełem, zamienia piksele na wełnę, składa teksty, drukuje tkaniny, ilustruje piórkiem i rzeźbi igłą – wszystko to od kilku lat robi głównie dla dzieci. W projekcie odpowiedzialna za ilustracje do zadań edukacyjnych po rozdziale o autyzmie.

Patricija Bliuj-Stodulska

Absolwentka warszawskiej ASP urodzona w Wilnie. Współpracuje z Wydawnictwem Hokus-Pokus, rysuje dla Codziennika Feministycznego. Laureatka I nagrody wydawnictwa Hokus-Pokus w konkursie Illustration Startup (I edycja ). Urodziła się z ołówkiem w ręku. Zna cztery języki, ale nie ma prawa jazdy. Ma kota, dwoje dzieci i poczucie humoru. Lubi zwierzęta, ale nie na tyle, by je jeść. W projekcie odpowiedzialna za ilustracje do rozdziału o niepełnosprawności ruchowej.

Aneta Lewandowska

Absolwentka ASP w Warszawie. Współzałożycielka Studia Prowizorka. Współpracuje z wydawnictwem Papierówka. W wolnym czasie zbiera grzyby, jeździ na rowerze i buszuje wśród półek z książkami. Autorka logotypu DSwMG oraz logotypu projektu „Wychowanie do edukacji włączającej”.

Marta Kosek

Studiowała na katowickiej ASP na Wydziale Grafiki. Rysuje, kreuje, fotografuje. Obrazuje różne rzeczywistości. Składa i rozkłada. Twórczo flirtuje w związkach ze słowem, dźwiękiem, ruchem. Projektuje dla wydawnictw literackich i muzycznych, produkcji teatralnych i filmowych oraz dla instytucji kultury. Publikowała i eksponowała, nie raz i nie dwa.

W projekcie odpowiedzialna za ilustracje do rozdziału o wcześniactwie i dzieciach chorych na epilepsję.

Back to Top