Projekt „Wychowanie do nauczania włączającego”

Wychowanie do nauczania włączającego

Projekt „Wychowanie do nauczania włączającego” to praktyczne warsztaty wychowawcze wyposażające w wiedzę i kompetencje niezbędne do prawidłowego realizowania nauczania włączającego i integracyjnego.

Idea projektu

Idea narodziła się w trakcie spotkań z nauczycielami upowszechniającymi książkę „Duże sprawy w małych głowach”. Zwracali oni uwagę na potrzebę organizacji szkoleń dotyczących nauczania o osobach niepełnosprawnych oraz promujących integrację społeczną.

Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli, zdecydowaliśmy się zorganizować serię warsztatów, wyposażających uczestników w wiedzę i umiejętności pozwalające na prowadzenie lekcji z uczniami właśnie w tym temacie. Uczestnikom przekazane zostaną scenariusze przykładowych zajęć do przeprowadzenia z dziećmi i młodzieżą. Wszelkie działania projektowe służą rozwijaniu świadomości uczniów w odniesieniu do osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a także nauczaniu, w jaki sposób mogą oni komunikować się z rówieśnikami.

 

 

Program

W ramach projektu zorganizowanych zostanie:

Wszelkie działania projektowe są bezpłatne, a publikacje tworzone jako otwarte zasoby edukacyjne.

Zespół projektowy

Realizator projektu:

wcies

Koordynatorzy projektu:

Bartosz Wilimborek

Agnieszka Kossowska

Trenerzy

Ewa Cichecka

Justyna Deszcz-Tryhubczak

Monika Majszczyk

Agnieszka Kossowska

Radosław Rogoziński

Bartosz Wilimborek

Projekt wspierają:

Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki (w ramach Alumni Engagement Innovation Fund 2016) oraz Fundacja PKO Banku Polskiego.

2016-09-20 (2)

2016-09-20 (4)

 

Back to Top